Noworoczne życzenia od mediów dla startupów na 2018 rok

2018 stał się faktem! Jaki powinien on być dla startupów? Zapytaliśmy o to dziennikarzy, którzy na codzień piszą o startupach. Oto noworoczne życzenia od mediów dla startupów na 2018 rok:

Drodzy przedsiębiorcy, życzę wam abyście twardo stąpali po ziemi, nie bali się liczyć kosztów, szacowali budżety skromnie i realnie i aby inwestor nie był największym sukcesem w historii waszej firmy

Grzegorz Marczak, ANTYWEB

Obfitego roku nie tylko w pomysły, zasięgi i dofinansowania w kolejnych rundach  ale przede wszystkim w klientów i wyniki sprzedaży. Tego by w 2018 roku jak najwięcej ze start upów przestało nimi być. Nie dlatego, że upadnie tylko dlatego, że stanie się rentownym przedsiębiorstwami. I oczywiście tego by nawet Ci, którzy zmienią się w zwykłe firmy nie zaprzestali marzeń o byciu jednorożcem.

Sylwia Czubkowska, DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Krzysztof MajdanW imieniu całej redakcji INN:Poland życzymy młodym przedsiębiorcom odwagi w myśleniu, by już na etapie koncepcyjnym wykraczali poza granice Polski. A także wytrwałości w nauce i kontaktach z mentorami. Na początkujący biznes czeka wiele pułapek, nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale kto inny sobie z nimi poradzi, jeśli nie Wy?

Krzysztof Majdan, INNPOLAND

Wytrwałości i wiary we własne pomysły, otwartego umysłu, który pomoże Wam patrzeć na problemy jak na wyzwania. Ambicji, która pomoże sięgać dalej niż granice naszego kraju i podejmować grę w skali globalnej. Inwestorów, którzy dostrzegą w Waszych pomysłach więcej niż zyski. Partnerów biznesowych, którzy będą wsparciem w trudnych momentach. I pamiętajcie: jednorożce to nie tylko mityczne zwierzęta.

Sebastian Ogórek, Money.pl

Otwartości, krytycyzmu, wytrwałości, odwagi i odporności. Zawodowej satysfakcji, spełnienia i poczucia, takiego płynącego z samego dna serca, że to co robicie jest ważne. Ale przede wszystkim miłości i otoczenia samych dobrych ludzi. Jak spełnią się te dwa ostatnie życzenia, cała reszta jakoś się ułoży ;-)

Tomasz Rożek, Nauka. To Lubię, Sonda 2 TVP

W holu warszawskiego The Brain Embassy wisi hasło: „These walls need  lots of curiosity, fresh ideas and unexpected connection”. Chciałbym, aby nie ograniczało się jednak do murów tamtego budynku, ale granic naszego kraju. Czego Wam, jak i sobie życzę. Jesteście nadzieją na budowę silnej i nowoczesnej gospodarki.

Michał Duszczyk, RZECZPOSPOLITA

Szybkich requestów, owocnych brainstormów, długich deadline’ów, zero fakapów i asapów, łatwych mailestone’ów, super workflow, i mnóstwa klientów. Wasze sukcesy to moje tematy. Chciałbym więc pisać o globalnych kontraktach, przełomowych produktach, zmieniających życie innowacjach, nowoczesnych badaniach i doskonałych współpracach z inwestorami. 2017 nie rozczarował, ale mam nadzieję, że kolejne miesiące pokażą, że polska dolina startupowa to coś więcej niż chwytliwy slogan.

Karol Kopańko, SpidersWeb

Na ostatnim InfoShare Hampus Jacobsson, szwedzki programista i anioł biznesu, który zainwestował w 50 firm, porównał negocjacje między startupami, a inwestorami do opowiadania snów. Gdy jedna strona widzi wszystko wyraźnie, dla drugiej to się może nie trzymać kupy. W nowym roku życzę Wam, aby wasza wizja biznesu była zawsze klarowna dla inwestorów. Abyście byli na pierwszym miejscu liderami, a dopiero potem rzemieślnikami. I aby Wasze produkty lub usługi opierały się o faktyczne zapotrzebowanie rynkowe, a do tego fantastycznie się skalowały.

Magda Gryn, WPROST

60 NARZĘDZI PR DLA STARTUPÓW

Pobierz Bezpłatny Poradnik