Wyzwanie

Startup Poland jest jednym z najbardziej znanych technologicznych think thanków w CEE. Od 2014 roku wspiera i reprezentuje środowisko startupowe w procesach legislacyjnych, w dialogach z administracją publiczną oraz korporacjami. Dzięki cyklicznie publikowanym raportom i opracowaniom, przedstawia kompleksowy obraz branży startupów w Polsce.

Podjęliśmy się promocji piątego, ogólnopolskiego raportu The Polish Tech Scene. 5 years, którego premiera odbyła się w Katowicach podczas impact fintech 2019.

Wyzwaniem tego projektu było zdobycie zainteresowania mediów kolejną już edycją raportu, w czasie kiedy uwaga dziennikarzy rozproszona była wokół licznych, atrakcyjnych tematów poruszanych podczas konferencji.

Startup Poland Tech Scene

Co zrobiliśmy?

Komunikację oparliśmy na kluczowych wnioskach płynących z badania. Dostęp do danych z minionych pięciu lat pozwolił na przygotowanie pogłębionych analiz i pozyskanie unikalnych insightów dotyczących branży.

Działania komunikacyjne zaczęliśmy od promocji raportu wśród mediów i uczestników konferencji impact fintech 2019. Nawiązanie kontaktu z mediami jeszcze przed premierą raportu, pozwoliło nam skutecznie zdobyć zainteresowanie dziennikarzy.

Bliska współpraca z organizatorem konferencji umożliwiła nam dobre wypozycjonowanie wystąpienia prezes Startup Poland w materiałach skierowanych do uczestników konferencji. Efekt? Pełna sala w czasie prezentacji raportu!

Przebieg kampanii

Opracowaliśmy listę mediów obecnych na wydarzeniu, a następnie wyłoniliśmy kluczowe tytuły, z którymi zaaranżowaliśmy wywiady.

Wybrani dziennikarze otrzymali przedpremierowy dostęp do raportu. Dzięki temu konferencję impact fintech otwieraliśmy wraz z publikacją o badaniu Startup Poland na okładkach Rzeczpospolitej oraz Parkietu.

W czasie konferencji dla Prezes Startup Poland, Julia Krysztofiak-Szopa zaaranżowaliśmy szereg wywiadów m.in. z dziennikarzami Pulsu Biznesu, Dziennika Gazety Prawnej, My Company Polska czy money.pl.

W dniu premiery raportu przygotowaliśmy i wysłaliśmy informację prasową z wynikami badania do mediów ogólnoinformacyjnych i branżowych.

Efekty

0
publikacji medialnych
0 tys.
czytelników
0 tys. zł
wartość publikacji

Wybrane publikacje

Julia Krzysztofiak-Szopa

Zespół Remarkable Ones to profesjonaliści na wysokim poziomie, z polotem i inicjatywą. Nasza współpraca przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Julia Krysztotofiak-Szopa, Prezes Fundacji Startup Poland

A jaka jest
Twoja historia?

Porozmawiajmy o tym, jakie masz cele, kto jest Twoim odbiorcą i jak połączyć jedno z drugim.