Project Description

Wyzwanie

UbraniaDoOddania.pl to oparta na fundraisingu, innowacyjna forma zbiórki odzieży używanej. Dzięki portalowi każdy w prosty sposób może pozbyć się zbędnych ubrań, a jednocześnie wesprzeć finansowo wybraną organizację charytatywną, nie wydając przy tym ani złotówki. Zebrana odzież trafia do ponownego obiegu, tym samym ograniczając zanieczyszczenia generowane przez przemysł tekstylny.

Szerzenie świadomości ekologicznej, kształtowanie zrównoważonych postaw konsumenckich, a jednocześnie czerpanie realnych korzyści biznesowych – to cele, które przyświecają temu projektowi. Naszym zadaniem było zwiększenie świadomości marki zarówno na poziomie B2B, jak i B2C. Wsparliśmy klienta w działaniach komunikacyjnych poprzez doradztwo strategiczne oraz media relations.

Jak w prosty sposób wytłumaczyć trudne zjawiska? W jaki sposób promować proekologiczne działania i jednocześnie nie straszyć? Jak zachęcić korporacje do działań zgodnie z zasadą zero/less waste? Oto z czym się zmierzyliśmy!

Działania Ubrania Do Oddania

Co zrobiliśmy?

Kiedy działalność klienta dotyka trudnych i wielowątkowych tematów, przede wszystkim należy postawić na klarowne i spójne treści. Tak też było w tym przypadku. Po rozpoczęciu współpracy postawiliśmy na kompleksowy audyt komunikacyjny – strony internetowej oraz materiałów kierowanych do różnych grup docelowych: dziennikarzy, korporacji, fundacji oraz konsumentów.

Przygotowaliśmy strategię komunikacji, wyróżniającą Ubrania Do Oddania na rynku. Unikalny model biznesowy projektu pozwala na udzielenie wsparcia na poziomie indywidualnym lub w ramach działalności biznesowej, dlatego podczas opracowania strategii komunikacyjnej, wzięliśmy pod uwagę potrzeby obu tych grup. Kluczowe komunikaty tworzyliśmy w zgodzie z ideą pełnej transparentności biznesu i w oparciu o 3 główne aspekty: edukację, pomoc i obustronne korzyści.

Przebieg kampanii

Opracowaliśmy treści prezentacji, mailingów, pakietów edukacyjnych i materiałów dla mediów zgodnie z przyjętą strategią komunikacyjną. Współtworzyliśmy założenia programu CSR skierowanego do firm i korporacji, a także wspieraliśmy promocję prowadzonych zbiórek odzieży.

Utrzymywaliśmy stały kontakt z mediami. Pozycjonowaliśmy założycieli firmy jako ekspertów w dziedzinie gospodarki cyrkularnej przemysłu odzieżowego, a także promowaliśmy idee przyświecające inicjatywie wśród influencerów.

Ubrania do Oddania to bez wątpienia biznes z ludzką twarzą, dlatego zadbaliśmy też o przedstawienie ludzi, które za nim stoją. Zorganizowaliśmy sesję fotograficzną dla zespołu z uwzględnieniem potrzeb komunikacji biznesowej i lifestyle’owej.

Efekty

0
publikacji medialnych
0 tys.
czytelników
0 tys. zł
wartość publikacji

Wybrane publikacje

Zofia Zochniak

Remarkable Ones każdego dnia zaskakuje nas swoim profesjonalizmem, zaangażowaniem i podejściem do wyzwań komunikacyjnych, które jako innowacyjna firma rzucamy im każdego dnia.

Zosia Zochniak, inicjatorka projektu Ubrania do Oddania

A jaka jest
Twoja historia?

Porozmawiajmy o tym, jakie masz cele, kto jest Twoim odbiorcą i jak połączyć jedno z drugim.